Çocuk Oyun Parkı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Çocuk oyun parkları, çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için zaman geçirmesi gereken mekanlardır. Bu nedenle çocukların faaliyetleri sırasında onların kesinlikle çocuk oyun parklarından kaynaklı zarar görmemeleri, yaralanmamaları gereklidir. Ayrıca çocuk oyun parkı yaptırmak isteyen açısından da uzun ömürlü olması önemlidir. Çocuk oyun parkı alırken dikkat edilmesi gerekenleri belirli başlıklar altında toplayabiliriz:

Kaliteli Malzeme: Pek çok malzemeden çocuk parkı imalatı gerçekleştirilebilmektedir. Önemli olan nokta cilt teması ile çocuklara zarar vermemesi, herhangi alerjik bir reaksiyona neden olmaması ayrıca, hafif ve uzun ömürlü olması beklenmektedir. Firmamız "Çocuk Oyun Parkları" tarafından satışı gerçekleştirilen çocuk oyun parklarının tümü belirli testlerden ve araştırmalardan geçmiş alçak yoğunluklu lineer polietilendir. Bunun yanı sıra doğal ahşaptan üretilen çocuk oyun parkları da mevcuttur.

Montaj: Çocuk oyun parkları belirli kalıplar ile üretilen ve kurulacak alanda montajı gerçekleştirilen sistemlerdir. Üretim esnasında kalıpların doğru şekilde üretilmesi ve malzemenin bu kalıplara doğru şekilde dökülerek montaj sırasında sıkıntı çıkarmaması beklenir. Montajın minimum ek aparat ile yapılması gerekmekte ve montaj noktalarına çocukların temas etmesi, ulaşabilmesi engellenmelidir.

UV Dayanımı : Çocuk oyun parkları sürekli güneş ışınlarına maruz kalır. Bu tip uzun süre güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan malzemelerinde, bu ışıların etkisi ile herhangi bir bozulma meydana gelmemesi gerekir. Tabi ki her malzeme gibi belli bir UV dayanımı bulunmaktadır ama beklenti olabildiğince uzun ömürdür.

Fiyat-Verim: Çocuk oyun parklarının yatırım maliyetleri yüksek gibi gözükse de yapıldıkları alanda çevreye kattıkları değer ile bunu karşılarlar. Çevresinin değerlenmesini sağlayan çocuk oyun parkları aynı zamanda sosyal sorumluluk gibi düşünülebilir. Özelikle günümüzde, konut projelerinde, otellerde, alışveriş merkezlerinde, eğlence parklarında sık sık çocuk oyun parkı alanlarının ayrıldığı görülmektedir.

Detaylı Görseller