Oyun Parklarında Hijyen

Dünya ile birlikte Türkiye’nin de gündemine oturan Coronovirüs salgını sebebiyle hepimiz hijyen kurallarını ezber etmiş duruma geldik. Önceliği her zaman hayatımızın vazgeçilmez parçası olan çocuklara verdiğimiz gibi bu konuda da aynı şekilde onların sağlığını her şeyin üstünde tutuyoruz.

Devletimizin yapmış olduğu düzenleyici kurallar çerçevesinde atılan ilk adımın okulların kapatılması olmasıyla çocukları toplu oyun alanlarından da uzaklaştırmamız ve onları korumamız gerekti. Toplu oyun alanlarına ve parklara yasaklar gelemden öncesinde üstünde ısrarla durduğumuz hijyen kuralları, yasaklar kalktıktan sonra da dikkate edeceğimiz bir konu olacak gibi görünüyor. Hali hazırda salgın öncesinde de zaten bu konuda fazlasıyla dikkatli olan bir toplum iken bundan sonrasında da aynı şekilde devam edeceğimiz de çok net görülüyor.

Çocuklarımızın sosyal hayata karışmaları ve sosyal aktivitelerini devam ettirmeleri için oyun alanları onların ve bizim her daim vazgeçilmezimiz olmuştur. Bu alanlarda çokça çocuk tarafından kullanılan alaların hijyeni konusunda olan tereddüdümüzde de haklıyız elbette. Toplu oyun alanlarında hijyeni sağlamak için öncelikle kişisel hijyen konusuna dikkat etmek gerekir. Her çocuğun kendi sağlığı açısından dikkat ettiği kurallar taşınmayan hastalıklar olarak henüz ellerimizdeyken bitiş göstermiş olacaktır. Bakteri ve virüsler insan vücuduyla taşındığından dikkat edilmesi durumunda taşıyıcılığın önüne geçilecek ve böylece hastalık unsurları ortadan kaldırılacaktır.

Çocuk oyun parklarının malzemelerinde anti bakteriyel ürün kullanılması, bakteri oluşumunun ve tutumununun önüne geçeceğinden en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. İster açık iste kapalı alanlarda oluşturacağınız çocuk oyun parkları için kendinde korumalı anti bakteriyel modelleri seçmeniz bu anlamda çok yararlı olacaktır.

Biz çocuk oyun parkları ailesi olarak, geleceğimizin mimari çocuklarımız için sağlıklı oyun parkları oluşturuyoruz. Bu zor zamanlardan sonra gelecek olan güzel günlerde, çocuklarımızın kaybettikleri zamanı ve harcamak istedikleri enerjiyi en sağlıklı şekilde değerlendirmelerini amaçlayarak çözümler üretiyoruz. Evinizin bahçesinde, site içerisinde ya da daha kalabalık alanlarda korunaklı oyun parkları yaptırmak istiyorsanız, +90 (532) 684 71 09 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın için doğru adımları atmak bizim görevimiz.

Detaylı Görseller